KUIDAS RIIETUDA VIHMA EEST KAITSMISEKS?

KUIDAS RIIETUDA VIHMA EEST KAITSMISEKS? 

Kui olete väljas vihma ja tuule käes, soovite kindlasti rõivaid, mis hoiavad teid kuiva ja soojana, kuid võimaldavad teil vabalt liikuda ilma higiseks ja kohmakaks tegemata. Kui vajadus kaitsta niiskuse, tuule ja külma eest on kõige suurem, on kõigest muust olulisem, et vihmariided täidaksid lubatu. 

 Järgnevalt on toodud, kuidas riietuda või mille peale mõelda, kui astute vihmale vastu.  

– Valige vihmariided vastavalt oma tööle. Mida rohkem tuleb töötada õues ilmastikuolude käes, seda kõrgema taseme vihmariietust on vaja. 

– Pidage meeles, et vihma ja külma eest tuleb kaitsta kogu oma keha. Valida tuleb sobiv jakk, püksid ja jalatsid, ilma järeleandmisi tegemata.  

– Blåkläderi kollektsiooni Rainfighters kõik tasemed sobivad oskustöölistele, aednikele, tee- ja ehitusöölistele, kaluritele ja teistele, kes töötavad väljas. 

– Kollektsioonis Rainfighters on kõik rõivad ühesuguse istuvuse ja funktsionaalsusega, kuid erineb jakkide pikkus ning need on kas kõrgnähtavad või mitte. 


Iga olukorra ja asjaolude jaoks on midagi: alates kergematest põhirõivastest, mis toimivad suurepäraselt karmides tingimustes, kuni fantastiliselt vastupidava ja ülimalt hästi toimiva vihmariietuseni karmide ja ülikarmide olude tarvis.

– Veekindlus on terve omaette teadus ja üks põhitõdesid on see, et vihmariietes kasutatava kanga veekindlus peab tavaliselt olema 3000 mm (3 m) või rohkem. 

– Nende rõivaste, jakkide või pükste kangas on lamineeritud membraaniga, et muuta see veekindlaks ja hingavaks. Lihtsalt seletatuna on lamineerimine kangale õhukese plastkelme liimimine.  

– Neid on kahte peamist tüüpi; ühel on pisikesed mikroskoopilised poorid, mis lasevad auru välja, kuid on liiga väikesed, et veepiisad sisse pääseksid.  

– Teisel tüübil on lamineerimiskiles materjal, mis juhib rõiva sees niiskust ja kannab selle välja. See on kõige sobivam külma ilma riietuse jaoks, kuna niiskuse ärakandmise toimimiseks on vaja, et rõiva välisküljel oleks temperatuur külmem. 


SOOVITATAVAD RÕIVAD VEEKINDLUSE, HINGAVUSE JA SOOJAPIDAVUSE SAAMISEKS ÜHES RÕIVAESEMES 

VAADAKE ÜLE KÕIK BLÅKLÄDERI VIHMARIIDED - TIPPTASEME RÕIVASTEST KUNI VABALT VÕTMISE PONTŠODENI

SARJA RAINFIGHTERS KOLM TASET 

1. TASE – KARMIDE OLUDE JAOKS

1. TASE sisaldab nõtkest ja kergest kangast põhimudeleid neile, kelle töö nõuab head liikumisulatust ja rõivaste vajaduse korral lihtsat selga panemist ja seljast võtmist. Jakkidel on nutikad funktsioonid, nagu näiteks eemaldatav kapuuts, hõlpsasti ligipääsetavad taskud ja tormikinnis niiskuste väljaspool hoidmiseks. Neil on kogu ulatuses kahesuunaline tõmblukk, mis hõlmab ka kraed, ja jaki ühes taskus on eemaldatav isikutõenditasku. Pükstel on vöökohal kummipael ja pingutusnöör. Neil on reguleeritavad sääreotsad ning sääred on piisavalt laiad, et saapaid või kingi oleks lihtne jalga panna ja ära võtta.

2. TASE – KARMIMATE OLUDE JAOKS 

2. TASE on mõeldud neile, kes peavad kogu tööpäeva töötama vastupidavamates rõivastes. Sellel tasemel toetavad vajalikke omadusi hingavad kangad ja jakkidel on nii eemaldatav kapuuts kui ka neopreenist randmeosad, mis hoiavad kehasoojust ka märjana. Kraede sisekülg on mugavuse huvides fliisist ja varrukad on reguleeritavad. Pükstel on eemaldatavad traksid ja praktilised avad, kuhu on võimalik naelataskuid riputada. Elastne vöökoht tagab hea istuvuse ning sääreotstes on nööpidega lõhikud, mis võimaldavad pükse ka saabaste või kingadega hõlpsalt jalga panna ja ära võtta. 

3. TASE – KÕIGE KARMIMATE OLUDE JAOKS 

  1. TASEon mõeldud neile, kes vajavad rasketes keskkondades ülesannete täitmisel ülimalt vastupidavaid kangaid.3. TASEME jakil on muidu samad funktsioonid kui 2. tasemel – neis on kasutatud hingavat kangast ning jakil on nii eemaldatav kapuuts kui ka neopreenist mansett, mis hoiab kehasoojust ka märjana. Kraede sisekülg on mugavuse huvides fliisist ja varrukad on reguleeritavad. Eriti vastupidavast materjalist kõrgnähtavad vihmapüksid keevisõmbluste, reguleeritavate trakside ja nööpidega vöökohaga. Sääreotsa saab nööpidega reguleerida, et saapaid hõlpsalt jalga panna ja ära võtta. 
RAINFIGHTERSKATALOOG
TELEFON (EE, ENG):
+372 530 95 117
Blåkläder peakontor

Laki 30

12915 Tallinn

Lahtiolekuajad

Esmaspäev – reede 08:00 - 17:00

Külastusaadress

Laki 30

12915 Tallinn


© 2022 BLÅKLÄDER AB. Kõik õigused kaitstud