

TALV
JUHEND
KUIDAS RIIETUDA KÜLMA ILMAGA?
KIHILISELT RIIETUMINE ON ALATI ÕIGE
Mõni põhimõte on alati ajakohane ega muutu iial vähem kasulikuks. Külma eest kaitsmisel on kihiline riietus endiselt ülekaalukalt parim variant.
Blåkläderis oleme töötanud välja kontseptsiooni, mille aluseks on kihid. Liigitame kaitseriideid vastavalt temperatuurile, milles need toimivad, ja soovitame seejärel iga temperatuuri jaoks sobivaid tööriideid.
Külmades tingimustes rasket tööd tehes on sooja ja kuivana püsimiseks oluline õigesti riietuda. Külma ilmaga õues viibimisel on suurimaks ohuks vale riietus ning vaheldumisi külmetamine ja higistamine. Kolmekihilisuse põhimõte annab teile võimaluse oma kehatemperatuuri reguleerida, lisades või eemaldades rõivaid vastavalt ilmale või tööle.
Klassikaline külmematel aastaaegadel kihiliselt riietumise põhimõte aitab säilitada soojust. Kuid millised rõivad peaksite ise selga panema, et hoida õiget kehatemperatuuri? Ärge muretsege, me ütleme teile.
3 KIHI PÕHIMÕTE
1. KIHT – TRANSPORT
NAHALT NIISKUSE ÄRAKANDMINE
1. kiht on vundament ning kasutades funktsionaalsest materjalist aluskihti, mis kannab niiskuse nahalt järgmisele kihile, saate hea aluse.
2. KIHT – ISOLATSIOON
SOOJUSTAMINE KÜLMA VASTU
2. kiht aitab teie keha isoleerida ja soojust säilitada. Keskmiseks kihiks valitakse tavaliselt puuvillane materjal, kuna usutakse, et puuvill soojendab kõige paremini.
See soojendab, kuid ei eemalda niiskust, mis muudab keha külmaks. Seetõttu on oluline valida sünteetiline materjal, mis kannab niiskuse järgmisele kihile.
3. KIHT – KAITSE
VÄLINE KAITSE TUULE, KÜLMA JA VIHMA EEST
3. kiht toimib välise kilbina tuule, vihma ja külma eest ning aitab teil säilitada keha soojust. Blåkläder pakub õiget riietust ja kaitset, olenemata sellest, kas töötate temperatuuril 0 °C, –10 °C või –20 °C.


EN 342 – KÜLMAKAITSE
Vastavalt standardile EN 342 sertifitseeritud kaitseriietus kaitseb kasutajat külma keskkonna eest. Nõuded on seatud soojusisolatsioonile ja õhu läbilaskvusele. Valikuline nõue on vastupidavus vee sissetungimisele.
A = soojusisolatsioon, mõõdetud väärtus
B = õhu läbilaskvuse klass (1–3, kus 3 on parim)
C = vee läbitungimiskindluse klass (valikuline) (1–2, kus 2 on parim)