poster

BLÅKLÄDER PÄLVIB MYANMARIS LEED-REITINGU

Meie kuues Sri Lankal ja Myanmaris asuvas tehases on jätkusuutlikkus meie tootmise juhtpõhimõte. Myanmaris pälvis üks neist tehastest keskkonnasäästlike ehitiste kõrgeima hinnangu, LEEDi plaatininasertifikaadi*. See tähendab, et tehas on saanud kõigist võimalikest „kõige rohelisema“ templi, mis põhineb keskkonnasäästlike hoonete maailma ühe kõrgeimalt väärtustatud hindamissüsteemi rangel sertifitseerimisprotsessil. 2017. aastal pälvisime oma Sri Lankal asuva tehase eest ka LEED-reitingu kuldsertifikaadi. Nii meile Blåkläderis kui ka meie klientide jaoks on see tugev tõend meie ettevõtmiste jätkusuutlikkusest nii praegu kui ka tulevikus.

EI JÄÄ KUNAGI LOORBERITELE PUHKAMA
Blåkläder ei ole ettevõte, kes jääks loorberitele puhkama, ja me püüame alati olla varasemast veelgi paremad. Seetõttu on meil käimas mitmeid LEED-reitingu projekte ja me töötame selle nimel, et lisada oma biograafiasse veelgi rohkem sertifikaate.

ARUKAD INVESTEERINGUD TOOVAD PIKAAJALIST KASU
– Päikesepaneelidelt pärit päikeseenergia vähendab energiakulusid vähemalt 50%.
– Päevavalgusanduriga LED-valgustus.
– Vesijahutusega kliimaseade tähendab nii vähest energiatarvet kui ka kasvuhoonegaaside, näiteks freoonide ohu puudumist.
– Prismaatilised katuseaknad edastavad ja hajutavad päevavalgust, laskmata samas sisse UV-kiiri ja kuumust.
– Laed, seinad ja põrandad on heledad ja peegeldavad, et minimeerida päikesekuumust kõige kuumematel kellaaegadel.
– Vähemalt 75% madalamad veekulud tänu isesulguvatele kraanidele ja ringlussevõetud veele (kasutamiseks tualettruumides või kastmiseks).
– Vähemalt 55% vähem CO2-heitmeid, osaliselt tänu energiatõhusatele päikesepaneelidele. See on oluline vahend tootmisahelas CO2-heitmete vähendamiseks.
– 30–40% ehitusprojektides kasutatud materjalidest on taaskasutatud, vähendades vajadust uue tootmise järele.
– Jäätmete sorteerimine taaskasutuse maksimeerimiseks.

EESMÄRK ON KOGU ULATUSES MAAILMAKLASS
Meie tehasetöötajad annavad Blåkläderile võimaluse pakkuda maailmatasemel töörõivaid. Seetõttu oleme uhked, et meie LEED-sertifikaat edendab tootmises töötavate inimeste jaoks head töökeskkonda ja tööohutust. Jälgime hoolikalt oma tehaste siseõhku ja tagame neis hea ventilatsiooni. Töötajad saavad ka koolitusi, kuidas säästa ressursse, nagu näiteks vett ja energiat, ning teavet selle kohta, millised eelised on tööle ja koju sõitmiseks ühiste transpordivahendite valimisel. Lisaks tegutseme aktiivselt rattaga sõitvate töötajate arvu suurendamiseks. Kõiki neid meetmeid rakendatakse selle nimel, et muuta Blåkläder jätkusuutlikuks nii praegu kui ka tulevikus.

TULEVIKU EEST HOOLITSEMINE ROHELISTE HOONETE SERTIFITSEERIMISSÜSTEEMIGA LEED
Roheliste hoonete sertifitseerimissüsteemi LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) töötas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu. Sertifitseerimine sätestab keskkonnasäästlike hoonete jaoks juhendid, olenemata ehituse tüübist. See hõlmab kogu protsessi alates projekteerimisest kuni ehitamiseni, sisaldades energiatõhusust, veetarbimist ja süsinikdioksiidi heitkoguseid. Samuti võetakse arvesse kohalikku keskkonda, tundlikku loodust, veepuudust ja olemasolevaid energiaallikaid.

LEED on integreeritud kogu ehitusprotsessi ja hoone valideeritakse seitsme hindamiskategooria alusel:
– Jätkusuutlikud tootmiskohad (Sustainable Sites – SS)
– Veetõhusus (Water Efficiency – WE)
– Energia ja atmosfäär (Energy and Atmosphere – EA)
– Materjalid ja ressursid (Materials and Resources – MR)
– Siseruumide keskkonna kvaliteet (Indoor Environmental Quality – IEQ)
– Uuenduslik disain (Innovative Design – ID)
– Piirkondlik prioriteet (Regional Priority – RP)

Viis esimest kategooriat moodustavad keskkonnasõbralikkuse nõude spetsifikatsiooni, samas kuues nõue, uuenduslik disain, on seotud vastupidavust puudutava täiendava disaini ja konstruktsiooniga. Viimane parameeter, piirkondlik prioriteet, viitab reitingule, mis põhineb geograafilisel asukohal. Seejärel kaalutakse reitingukategooriaid punktisüsteemi järgi, milles maksimum on 100 punkti.

Kogusumma määrab saavutatud LEED-sertifitseerimise taseme:
• Sertifitseeritud (40–49 punkti)
• Hõbe (50–59 punkti)
• Kuld (60–79 punkti)
• Plaatina (80+ punkti)

On levinud eksiarvamus, et LEED-sertifikaadile vastavate hoonete ehitamine tähendab automaatselt lisakulusid. Tegelikult aga saavutatakse valmis hoonel madalamad jooksvad kulud. Oleme uhked, et saame toota töörõivaid keskkonnasäästlikus LEEDi plaatinasertifikaadiga tehases. Sellest on kasu kõigile, nii lühi- kui ka pikaajaliselt.

Blåkläderi peakontor

Laki 30

12915 Tallinn

Opening hours

Esmaspäev – reede 08:00 - 17:00

Külastusaadress

Laki 30

12915 Tallinn

© 2024 BLÅKLÄDER AB. Kõik õigused kaitstud