poster

KÕRGE KVALITEET ON PARIM VIIS HALBADE OTSUSE MINIMEERIMISEKS

Blåkläderis me teame, et süsinikjalajälje vähendamise kõige olulisem parameeter on see, et meie tööriideid kasutatakse nii palju ja nii kaua kui võimalik. Üks kvaliteetne rõivas võib aidata vähendada toodetud rõivaste arvu inimese kohta. Samuti teame, et kõrge kvaliteediga kaasneb alati väiksem keskkonnajalajälg, kuna see vähendab tootmisahelas vajadust transpordi, tooraine või muude ressursside järele. Igale rõivale õigete materjalide valimisega muudame tõenäolisemaks, et rõivas kestab veelgi kauem. See loob jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi igal tasandil.

Meie prioriteet on luua kvaliteetseid rõivaid, mis näitavad pühendumist vastupidavusele ja kauakestvusele. Meie sinna jõudmise teeks on uudishimu ja innovatsioon. Blåkläderi peamine jätkusuutlikkuse eesmärk on pikaajaline kasutamine. Hoiame end alati kursis värskeimate uuringutega säästvate materjalide ja kiudude vallas. Need võivad olla uued kiusegud või täiesti uued materjalid. Katsetame pidevalt uusi materjale ja kombinatsioone, mis annavad väiksema keskkonnajalajälje ilma kvaliteedis järeleandmisi tegemata. Valime ainult kõige säästvamad kangad ja komponendid ning see loob tõelise jätkusuutlikkuse.

Uurime pidevalt, kuidas saaks taaskasutusmaterjale meie rõivastesse integreerida, ilma et see kahjustaks kvaliteeti. Kui aga taaskasutusmaterjal peaks avaldama negatiivset mõju rõiva vastupidavusele ja pikaajalisusele, kaovad kõik ringlussevõtu eelised. See võib tähendada isegi rohkem tarbimist ja veelgi suuremat keskkonnamõju, mis on ressursside raiskamine.

Kuna meie rõivastel on komponente, mida on raske taaskasutada, on selle asemel eriti oluline toota vastupidav toode, mis kestab kaua. Alates 2018. aastast on Blåkläder osalenud mitmetes kohalikes ja riiklikes projektides, mille eesmärk on välja selgitada tekstiilitööstuse jätkusuutliku tuleviku võti. Katsetatakse materjalisegusid ja eritöötlusi, et tagada soovitud kaitseomadused ja funktsioonid ning maksimeerida rõivaste pikaajalisust. Need kiusegud ja keemilised töötlused on olulised rõiva toimimiseks töörõiva või kaitsevahendina, samas piiravad traditsioonilise ringlussevõtu võimalusi. Selle asemel võib sageli olla kasulikum maksimaalselt ärakasutatud rõiva põletamine saadava energia kasutamisega, kuna põletamine on keskkonnale kõige vähem kahjulik.

Kõige säästvama lahenduse leidmise võti peitub funktsionaalsuse, kaitse, jätkusuutlikkuse ja keskkonnamõju õiges tasakaalus. Just madal kvaliteet on kulukas!

Blåkläderi peakontor

Laki 30

12915 Tallinn

Opening hours

Esmaspäev – reede 08:00 - 17:00

Külastusaadress

Laki 30

12915 Tallinn

© 2024 BLÅKLÄDER AB. Kõik õigused kaitstud