poster

KULUMISKINDEL JÄTKUSUUTLIKKUS

Milline on töörõivaste puhul jätkusuutlik materjal? Esimesena tulevad pähe suur vastupidavus ja kauakestvus, kuid saame neid parameetreid ka parandada, kasutades tootmisahelas väiksema üldise keskkondliku jalajäljega materjale. Aga kui on vaja kompromissi, siis kus asub jätkusuutlikkuse piir taastuvate toorainete ja lõpptoote pikema elutsükli vahel?

See on küsimus, mille üle arutame iga päev, ja sellele pole lihtsat vastust. Töörõivaste ja kaitsevarustuse äri on kaitse ja funktsionaalsuse poolest väga spetsiifiline. Asjaolu, et need rõivad vahetatakse välja alles siis, kui need on ära kantud, ja mitte sellepärast, et need on moest läinud, paneb veelgi suuremat rõhku vastupidavusele ja pikaajalisusele.

Seetõttu töötame pidevalt iga rõiva elutsükli pikendamise nimel, kuna sellest on keskkonnale kõige rohkem kasu. Selle näiteks on rõiva põhiosadesse pandavad tugevdused, mis pikendavad eluiga 50% ja säästavad automaatselt 30% kõigi tootmisressursside pealt. Kui selle asemel keskenduda üksnes tooraine väljavahetamisele, oleks võimalik säästa 2–10% nende ressursside pealt.

Püüdes pidevalt pikendada rõiva kasutatavust, saame vähendada oma keskkonnajalajälge. Töötame pidevalt oma rõivaste täiustamise nimel, mis hõlmab uute tugevduste katsetamist avatud kohtades, disaini ja istuvuse kohandamist ning optimaalsete kiusegude leidmist maksimaalse vastupidavuse ja mugavuse saavutamiseks. Just seetõttu on meil kolmekordsed tugevdusega õmblused. Pärast peaaegu 60 aastat selles äris tegutsemist me teame, et rõivas kestab vaid nii kaua kui selle nõrgim lüli ja et see saab kõige rohkem vatti avatud kohtades.

Kui me eemaldaksime oma täiendavad õmblused ja tugevdused, kuluks rõivas kiiremini läbi ja klientidel tarbimine suureneks. Kuigi see võib säästa mõningaid tootmisressursse, tekitaks lühem elutsükkel muid probleeme. Ja see ei ole jätkusuutlik. Uuringud näitavad, et kui rõiva elutsükkel kahekordistub, siis on selle jätkusuutlikkuse kulud põhimõtteliselt poole väiksemad, kuna kandja kasutab ühte rõivast kahe asemel.

Sel põhjusel jätkame oma rõivaste tugevdamist, et luua jätkusuutlik tulevik, kus tarbitakse vähem rõivaid. Seetõttu on ka meie õmblustel eluaegne garantii, kuna oleme kindlad, et vähemate rõivaste kasutamine on jätkusuutlikum viis nii praegu kui ka tuleviku peale mõeldes.

Blåkläder peakontor

Laki 30

12915 Tallinn

Lahtiolekuajad

Esmaspäev – reede 08:00 - 17:00

Külastusaadress

Laki 30

12915 Tallinn

© 2023 BLÅKLÄDER AB. Kõik õigused kaitstud